Obsah,Vybíráme podlahy pro Vás

Napsáno dne: 04. 06. 2014

Rádi byste si do vašeho luxusního prostoru, kanceláře, skladu, zařízení nebo ordinace pořídili průmyslovou podlahu, ale názvy jako epoxidová podlaha, plastbetonové systémy, či polyuretanové podlahy vám nic neříkají? Nezoufejte. Dnes se vše dozvíte.

Pokud uvažujete nad pořízením některé z nejrůznějších druhů průmyslových podlah, budete asi zaskočeni, kolik typů vám obchodníci nabídnou. Pro vás by mělo být nejdůležitější, rozhodnout se, k jakému účelu danou podlahu upotřebíte. Jiné nároky si budou klást majitelé kanceláří a jiné zase lékaři, potravinářské provozy, nebo autodílny. Právě fyzikální a mechanické vlastnosti jsou tím nejdůležitějším, při výběru té správné podlahy.

Naše stavební společnost Kompozit, která se na trhu výroby průmyslových podlah pohybuje více jek třiadvacet let, nabízí pro své zákazníky hned několik druhů průmyslových podlah. Jednak vytváříme lité, plastbetonové systémy, epoxidové a polyuretanové podlahy, podlahy ze syntetických pryskyřic, či nejrůznější nátěrové systémy (epoxid i polyuretan).

Epoxidové, polyuretanové a plastbetonové podlahy se díky své mechanické a chemické odolnosti hodí jak do kanceláří a supermarketů, tak i škol, či sportovišť. Při variabilitě řešení těchto podlah, kdy můžete vytvořit třeba dekorativní povrchy, jsou ideální alternativou k použití do rodinných a bytových domů.

Polyuretan vs. epoxid

V těchto 2 typech podlah není až tak velký rozdíl, jak by se mnohým mohlo zdát. Polyuretan je měkčí a vhodný především do vnějších prostorů, kde mu nevadí změny teplot a má UV filtr. Vydrží tedy extrémní mrazy i vedra. Je také vhodný jako komfortní podlaha do obytného prostoru a má matný nebo polo-matný povrch. Epoxidová podlaha je lesklá a má lepší mechanickou odolnost.

Všechny uvedené podlahy, které dokáží odolat ropným produktům, solím i louhům využijete v chemickém a potravinářském průmyslu, nebo v garážích. Podlahy ze syntetických pryskyřic zaznamenávají velký ohlas. Jednak kvůli rychlému nanášení a aplikaci, ale i díky vysoké odolnosti a variabilitě použití. Plastbetonové podlahy jsou ideální při rekonstrukci starých budov, kde je podlaha silně poškozena, a proto je zde tlustší vrstva vhodnější.

Název * Tloušťka Pevnost v tlaku Vlastnosti a použití

Podlahy ze syntetické

pryskyřice SIKALIT® L

1 – 3 mm 80 MPa

Vhodné do všech prostor, pro esteticky náročné, dobře se čistí, hladký povrch

Podlahy ze syntetické

pryskyřice SIKALIT® SP

1  – 3 mm 80 MPa Vhodné do všech prostor, jemná struktura jako po malířském válečku, protiskluzný povrch

Podlahy ze syntetické

pryskyřice SIKALIT® N

1 – 3 mm 60 MPa

Vhodné do méně namáhaných prostor

Plastbetonové systémy BETOPLAST **

10 – 20 mm 80-100 MPa

Sklady, výroba, tiskárny, indukční doprava, garáže, průmysl, ale i vhodná do rekonstruovaných objektů a namáhavých prostor. Prioritně nesoudržné podklady.

* Výše uvedené typy (Sikalit L a Betoplast) podlah mohou být antistatické

** BETOPLAST  je opravný systém vhodný pro rekonstrukce, PCH má strukturovaný povrch BETOPLAST L má litý povrch.

Pokud stále nevíte, jakou podlahu si zvolit, neváhejte a kontaktujete nás. Se správným výběrem Vám  rádi pomůžeme.


Kompozit, založeno 1991

Stavební společnost Kompozit založená roku 1991 se specializuje na průmyslové epoxidové a polyuetanové podlahy, lité luxusní dizainové podlahy, plastbetonové, stěrkové a antistatické podlahy . Za téměř 26 let své existence společnost provedla desetitisíce čtverečných metrů podlah a to včetně zakázek pro soukromý sektor či malého rozsahu.

Více informací o společnosti >

AktualityObsah,

Philadelphia 76ers Womens Jersey