Epoxidové podlahy

Myslíte si, že průmyslové podlahy jsou určeny jenom pro průmyslová odvětví, pro sklady, firmy a společnosti? Není to pravda. Právě například epoxidové podlahy jsou tím pravým důkazem, že průmyslové podlahové systémy mohou být použity i v rodinných domcích, kancelářích, či ve společenských místnostech.

Že se současní architekti, návrháři a stavitelé nebojí experimentovat, to jsme již všichni zaznamenali. Inu, nějaký pokus vyšel a jiný zase ne. Použití epoxidových podlah, jakožto podlah do rodinných domů, řadových domků i bytových domů, je pozitivním efektem těchto inovátorských snah.

Právě velká, až ohromující odolnost vůči tlakům, nárazům, vodě, chemickým látkám a oděrkám může za to, že bytoví architekti začali v podobných materiálech spatřovat budoucnost. Když k tomu přidáme i další vlastnosti, jakými jsou například úspory času při nanášení a zasychání, nízké vrstvy nanášených podlah, bezspárovost, či protiskluzovost, dojdeme k závěru, že epoxidové podlahy mohou mít opravdu širokospektré využití.

Samotná příprava podkladu a nanášení probíhá podobně jako u polyuretanových podlah. Na předpřipravený podklad nanášíme nejdříve penetrační pryskyřici a po jejím zatvrdnutí, které trvá cca jeden den, aplikujeme stěrkové (vrstvené) nebo lité (samonivelační) epoxidové vrstvy. I zde platí, že do směsi je přidáván křemičitý, jedno či vícebarevný, písek. Epoxidové podlahy mohou být nanášeny jednak na betonové podklady, ale třeba i na parkety a dlažbu, což představuje nespornou výhodu.

Tloušťky takovýchto epoxidových podlah jsou opět z velké míry závislé na svých fyzikálních a mechanických vlastnostech. Podle výše zmíněných měřítek tak epoxidové podlahy dosahují vrstvy od jednoho do čtyř milimetrů. S výběrem té správné podlahy vám pomůže náš odborný článek zaměřený na výběr průmyslové podlahy.

Zajímavost o epoxidových podlahách

Po nanesení finální a uzavíratelné UV vrstvy epoxidové podlahy, může být takovýto nově vzniklý povrch zatížen už za dvě hodiny po položení.

[contact-form-7 id=“124″ title=“Kontakt“]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.