Obsah,Polyuretanové podlahy

Polyuretan je mimořádně pružný, odolný a pevný polymer, který se používá v mnoha oborech. Nejčastěji v chemickém a textilním průmyslu, ve sportu, ale i kupříkladu v lékařství a v automobilovém průmyslu. Není tak vůbec divu, že si této látky všimli i výrobci průmyslových podlah a začali produkovat polyuretanové podlahy. Vlastně se v podstatě jedná o podlahové systémy s polyuretanovou pryskyřicí a speciálními křemennými plnivy.

Z těchto slov tak vyplývá, že velice důležitým prvkem pro vytváření samotných polyuretanových podlah, je příprava podkladu. Před aplikací se doporučuje betonový podklad řádně zkontrolovat, prověřit, zda se nedrolí, nebo jestli nemá drobné, či větší praskliny. Případné nerovnosti se zacelují speciální plastbetonovou směsí, nebo nízkoviskózní pryskyřicí. Poté už následuje jen vyrovnání. Povrchové ošetření betonové vrstvy je taktéž velmi důležité. Podklad by měl být čistý, zametený, bez nečistot. Veškeré zbytky lepidel a starých pryskyřic by měly být odstraněny. Následuje i zbroušení a vysátí nečistot. Na takto předpřipravené podklady se už může nanášet polyuretanová podlaha.

Směs na přípravu polyuretanových podlah se většinou skládá z tekuté složky a plniva. Při přípravě se obě složky spojí tak, aby vznikla směs, vhodná k nátěru. Speciální křemenná plniva, nebo-li křemičité písky, které se do směsi přidávají, zaručují podlahám výsledné charakteristické vlastnosti. Prvním nátěrem, který se na připravený betonový podklad nanáší, je penetrační nízkovizkózní pryskyřice. Po tomto kroku následuje aplikace dalších stěrek a uzavíracích nátěrů. Podle účelu a funkce podlahy, můžeme na nanesenou pryskyřici přidat ještě vysušený křemičitý písek. Až po důkladném zahlazení a případném zbroušení nanesené pískové vrstvy následuje finální proces, v podobě nátěru stěrky i dalších úprav.

Tloušťka polyuretanové podlahy závisí především na funkci a využití podlahy. S tím ruku v ruce souvisí i následné nároky na odolnost, pevnost a pružnost polyuretanových podlah. V závislosti na zátěži a dalších výše uvedených vlastnostech se polyuretanové podlahy vyrábějí v tloušťkách od jednoho do čtyř milimetrů.

Zajímavost o polyuretanových podlahách

Vytvořením různobarevných křemičitých písků, které se používají jako plniva polyuretanových směsí, dává těmto podlahám možnost kreativního a uměleckého využití.

Chcete se dozvdět o polyuretanových podlahách více? Můžete se podívat na zajímavý článek, kde vybíráme podlahy za vás.

[contact-form-7 id=“124″ title=“Kontakt“]


Kompozit, založeno 1991

Stavební společnost Kompozit založená roku 1991 se specializuje na průmyslové epoxidové a polyuetanové podlahy, lité luxusní dizainové podlahy, plastbetonové, stěrkové a antistatické podlahy . Za téměř 26 let své existence společnost provedla desetitisíce čtverečných metrů podlah a to včetně zakázek pro soukromý sektor či malého rozsahu.

Více informací o společnosti >

AktualityObsah,

Philadelphia 76ers Womens Jersey