Obsah,Lité podlahy (Stěrkové a lité systémy)

Stěrky a lité podlahy na bázi epoxidových, polyuretanových nebo akrylátových pryskyřic. U těchto litých podlah jsou jako pojivo použity převážně epoxidové nebo polyuretanové pryskyřice plněné speciálními křemennými plnivy. Kladou se na čistý nejlépe otryskaný nebo ofrézovaný betonový podklad, na který se provádí nejdříve spojovací nátěr nízkomolekulární, nízkoviskózní bezrospouštědlovou pryskyřicí s posypem či stěrka a pak minimálně ve dvou vrstvách litá podlaha nebo stěrková podlaha. Tyto podlahy dosahují pevnosti v tlaku 70-100MPa. U těchto litých podlah je pevnost přímo závislá na kvalitě podkladu. Nejsou tedy vhodné pro všechny případy a pokud si nejste jisti pomůžeme vám vybrat podlahu.

SIKALIT® SP

  • třívrstvá až čtyřvrstvá epoxidová stěrková podlaha s barevnou nášlapnou vrstvou a jemnou nekluznou strukturou, o konstrukční tloušťce 1 – 4 mm

SIKALIT® PK

  • čtyřvrstvá epoxidová podlaha s nekluznou, drsnou nášlapnou vrstvou o tloušťce do 3 mm

SIKALIT® L

  • čtyřvrstvá epoxidová podlaha s litou nášlapnou vrstvou z barevných pryskyřic o tloušťce 2 – 4 mm

SIKALIT® LE

  • čtyřvrstvá epoxidová podlaha s litou nášlapnou vrstvou z barevných pryskyřic o tloušťce 3 – 4 mm

Stěrky silikátové samonivelizační vysokopevnostní

Jsou stěrky na bázi cementoakrylátů, buď samonivelizační (od tloušťky cca 2,5 mm) nebo vyhlazovací. Podklad se musí řádně očistit či otryskat nebo ofrézovat. U většiny typů stěrek se provádí spojovací disperzní nátěr, na který se nanáší vodou ředěná silikátová stěrka. Pevnost v tlaku se pohybuje od 30MPa a v tahu za ohybu až 9MPa. Zesílení vrstvy podle kvality podkladu je možné po 1 mm až do tloušťky 20 mm. Tyto stěrky bez povrchové úpravy slouží jako podklad pro jiné podlahové nášlapné vrstvy (PVC, linolea, korky, plovoucí podlahy, vlysy nebo koberce).

SIKALIT® UR

  • samonivelizační litá stěrka základní konstrukční tloušťky 3 mm s barevnou povrchovou úpravou dvojnásobným difúzním epoxidovým nátěrem. Slouží jako finální úprava betonové mazaniny pro lehce namáhané provozy (parkingy, příruční sklady apod.).

[contact-form-7 id=“124″ title=“Kontakt“]


Kompozit, založeno 1991

Stavební společnost Kompozit založená roku 1991 se specializuje na průmyslové epoxidové a polyuetanové podlahy, lité luxusní dizainové podlahy, plastbetonové, stěrkové a antistatické podlahy . Za téměř 26 let své existence společnost provedla desetitisíce čtverečných metrů podlah a to včetně zakázek pro soukromý sektor či malého rozsahu.

Více informací o společnosti >

AktualityObsah,

Philadelphia 76ers Womens Jersey